Овочі-Ягоди-Сад

Хімобробку проти кліщів на винограді проводять лише за значної їх чисельності

Хімобробку проти кліщів на винограді проводять лише за значної їх чисельності

Боротьбу проти рослинноїдних кліщів на винограді слід планувати лише за значної їх чисельності на ділянках. Водночас ранньовесняні обприскування можуть бути згубними для хижих кліщів, які регулюють чисельність рослинноїдних.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Після цвітіння слід контролювати популяції кліщів. Домінантним і найшкідливішим видом в агрокомплексі виноградної рослини є садовий павутинний кліщ (Schizotetranychus pruni Oudms.), – зазначає Людмила Баранець, кандидат сільськогосподарських наук Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». –  Проти нього використовуємо акарициди та застосовуємо комплексне оброблення проти мілдью, оїдіуму й сірої гнилі (таблиця). За наявності кліщів проводимо повторне оброблення через 10–12 днів, застосовуючи інший акарицид».

Авторка додає, що обприскування у захисті від павутинних та чотириногих кліщів слід планувати лише за значної їх чисельності на ділянках, а також у разі загрози інтенсивного пошкодження листкового апарату рослин або молодих пагонів. Для павутинних кліщів поріг шкідливості становить 5–7 особин на заселений лист.

«Водночас ранньовесняні обприскування можуть бути згубними для хижих кліщів — природних регуляторів чисельності рослиноїдних кліщів, – наголошує Людмила Баранець. – За порогової чисельності кліщів ефективні весняні обприскування виноградних насаджень проводять у III декаді травня. Бажано використовувати акарициди селективної дії: Апполо (0,24–0,36 л/га), Омайт (1,5 л/га), Енвідор (0,4 л/га), Масаї (0,4–0,6 л/га) та ін».

Читайте також: Друге оброблення винограду проводять під час розпускання бруньок