Овочі-Ягоди-Сад

Прогнозують зростання цін на заморожену малину та зменшення обсягів виробництва

За останні 5 років обсяг торгівлі замороженою малиною в натуральному вимірі виріс на 23%, а ціна впала на 27%. У 2019 прогнозують зменшення обсягів та зростання цін.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Уже в 2019 році, ми, швидше за все, побачимо відновлення зростання світової торгівлі замороженої малини в вартісному вимірі, завдяки зростанню цін. А ось обсяги продажів, внаслідок зниження обсягів виробництва можуть помітно знизитися», – зауважують в УПОА. 

На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрія Ярмака це сталося через різке зростання виробництва і заморожування малини в Україні, а також в Боснії і Герцеговині. При цьому якість продукції була переважно невисокою, що збільшило тиск на світові ціни. Кілька  сезонів низьких закупівельних цін поспіль призвели до масового викорчовуванню плантацій малини в Україні, Польщі, Сербії, Боснії і Герцеговині, і зростання світового попиту на заморожену малину в 2019 році.

Аналітики УПОА вважають, що до травня 2020 року ціни на малини шокової заморозки в Європі можуть вирости ще на 10-15% відносно сьогоднішнього рівня. При цьому вони відзначають високий попит на малину невисоких категорій якості.

При цьому аналітики УПОА зауважують, що високі ціни на малину в цьому сезоні не призведуть до різкого розширення плантацій під цією ягодою. 

Швидше за все, почнеться консолідація підприємств, що займаються заморожуванням ягід, а також посилення конкуренції за сировину.

Все більше українських експортерів ягоди будуть створювати власні бренди і шукати свої ніші для продукції з вищими цінами, постачати заморожені ягоди у віддалені, але багаті країни, наприклад в Сінгапур, як це зробила одна з українських компаній.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!