Професорка порадила підщепи яблунь для аматорського саду
Для створення насаджень, у яких ви планують виробляти яблука для власного споживання, бажано використовувати саджанці на вегетативній середньорослій чи напівкарликовій підщепі (ММ.106, Батуринська, Надія, Слобожанська, Д471, Д1904, ІС1-9, Р14, К.104, К.109). Вони зумовлюють добру якісність, високу морозо-, зимо- і посухостійкість рослин та достатню скороплідність. Крона дорослих дерев має помірний об’єм.
Таку пораду в статті в журналі «Садівництво по-українськи» дає Тетяна Кондратенко, докторка сільськогосподарських наук, професорка Інститут садівництва НААН.
Вона зауважує, що найпридатнішими для таких садів будуть сорти різного походження (вітчизняні, закордонні, народної селекції) і віку (новинки, давні, поширені), рослини яких мають малогабаритні компактні крони, характеризуються довговічністю, тривалим продуктивним періодом, скороплідністю, самоплідністю, непримхливістю до умов вирощування — тобто нормально родять і дають якісні плоди за мінімального агротехнічного догляду. Такі сорти мають високу стійкість до несприятливих умов зими та поширених грибних хвороб (протистоять поступовому накопиченню вірусної, грибної паразитарної інфекції за мінімального застосування пестицидів). Сумісно з ними можливо вирощувати овочеві культури й розміщувати такі насадження близько до житлових будинків.
Читайте також: Учена порадила, як сформувати аматорський яблуневий сад