Овочі-Ягоди-Сад

Продажі малини стартували з цін, майже вдвічі вищих за минулорічні

Продажі малини стартували з цін, майже вдвічі вищих за минулорічні

У південних областях України цього тижня почалося збирання врожаю малини. Сезон реалізації в поточному році виробникам вдалося почати з вищих цін, пишет портал «ДЕЛО».

Так, на сьогоднішні садівники відвантажують продукцію по 40-65 грн./кг (1,4-2,3 євро), тоді як у 2015 році перші партії малини пропонували по 25-35 грн./кг (1-1, 5 євро).

Встановити вищі ціни садівникам вдалося за рахунок порівняно невеликої пропозиції на ринку, оскільки через прохолодну дощову погоду дозрівання малини в господарствах центральних і західних областей дещо сповільнилося. При цьому попит на ягоду досить високий, що також підтримує ціни.

Водночас експерти «ПроАгро» прогнозують, що в поточному році ягоди залишаться найдорожчою плодоовочевою продукцією.

За прогнозом «ПроАгро», в 2016 році в Україні зберуть понад 130 тис. тонн ягід. Зокрема, до 60% врожаю припаде на полуницю, 20% ‒ малину, 15% ‒ смородину.

Повідомляється, що надати точний прогноз майбутнього врожаю складно, адже, окрім фермерів, ягоди вирощує практично кожен, хто має присадибну ділянку. За приблизною оцінкою «Укрпромзовнішекспертизи», на присадибних ділянках вирощується до 90% усіх ягід в Україні.

«Високий попит на домашні ягоди є характерною і відмінною рисою українського ринку. Такі ягоди використовуються для власного споживання і для продажу, наприклад, у найближчому районному чи обласному центрі. Фермерська ж продукція знайде покупця на централізованому ринку, в супермаркеті, серед переробників, і дуже рідко ‒ за кордоном», ‒ зазначається в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!