Овочі - Ягоди - Сад

Пристовбурні смуги в саду: який обробіток обрати

Поділитись:
Пристовбурні смуги в саду: який обробіток обрати

Система утримання ґрунту в пристовбурних смугах, де розташована основна частина коренів, впливає не лише на врожайність, а й на здоров’я саду. Для боротьби з бур’янами у цій зоні застосовують два способи у – механічний і хімічний. Кожен із них має переваги й недоліки.

За механічного методу застосовують фрези, дискові пристосування або плоскорізи – ці знаряддя розпушують ґрунт і знищують бур’яни. У результаті ґрунт насичується повітрям, у ньому затримується волога та підтримується належний баланс поживних речовин.

Утім, механічний спосіб має й суттєві недоліки. По-перше, в інтенсивних садах зі щільним розташуванням дерев у ряду (до 1,5 м) є ризик пошкодження штамбів і кореневої системи, що зосереджена у поверхневому шарі ґрунту. По-друге, виникає небезпека пошкодження шпалери і системи надґрунтового крапельного зрошення.

За обробітку пристовбурних смуг гербіцидами собівартість догляду значно менша порівняно з механічним доглядом, як і потреба у робочій силі.

Серед недоліків цього способу – те,що незахищена смуга ґрунту швидко втрачає вологу. Після опадів або поливу на ній утворюється поверхнева кірка, яка перешкоджає доступу повітря та сприяє висушуванню.

На додаток гербіциди, що потраплять хоча б у невеликій кількості на якийсь із органів дерева, шкодять йому.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями