Овочі-Ягоди-Сад

Правильний хімічний захист яблуні дозволить зменшити вміст пестицидів у плодах

Правильний хімічний захист яблуні дозволить зменшити вміст пестицидів у плодах

Дотримання регламентів застосування пестицидів у захисті яблуні допомагає значно зменшити їх вміст у плодах.

Застосовувати правильні терміни і норми внесення засобів захисту рослин важливо з огляду на здатність деяких пестицидів розкладатися на безпечні речовини. Швидкість біодеградації деяких видів пестицидів наведено в таблиці.

Зокрема, щоб розклалися фунгіциди на основі ципродинілу, дитіанону, додину; інсектициди на основі піримікарбу і флонікаміду (група неонікотиноїдів); регулятор росту на основі етефону, їх слід застосовувати до кінця цвітіння яблуні.

Загалом хімічний захист яблуневого саду перед цвітінням має бути особливо інтенсивним. Будуючи систему захисту, слід обирати пестициди, після яких у плодах буде якнайменше залишків.

Якщо сад обробити пестицидами невідомого походження або незареєстрованими для застосування на яблуні (зокрема, деякими гербіцидами), це загрожуватиме якості плодів, адже там накопичуватимуться нерегламентовані залишки хімічних сполук.

Із цих міркувань загрозливим є й знесення з сусідніх полів недозволених на яблуні діючих речовин (наприклад, гербіцидів.

Вода, яку застосовують для приготування бакових розчинів, має бути без забруднень, щоб якість яблук не опинилася під загрозою.

AgroTimes

 

Тривалість біодеградації (розкладання) деяких пестицидів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!