Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Повертати диню на ту саму ділянку слід не раніше ніж через 5–8 років

Диню найкраще висаджувати після зернових і бобових, а після соняшнику її садити не варто, бо його падалиця, проростаючи наступного року, засмітить поле й стане конкуруючим бур’яном. Повертати диню на ту саму ділянку слід не раніше ніж через 5–8 років.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Органічне господарство «Дунайський Аграрій», розташоване на півдні Одещини, третій сезон вирощує 10 га динь. Почали з 30 гібридів іноземної селекції. У минулому сезоні до вже випробуваних гібридів додали ще 20 — від компаній «Рійк Цваан» і «Сингента».

Вирощена продукція через голландського трейдера вже постачалася за кордон, цього року планують збільшити обсяг експорту.

«У чому точно впевнений господар, так це в тому, що диня краще почувається після зернових і бобових, а після соняшнику її садити не варто, бо його падалиця, проростаючи наступного року, засмітить поле й стане конкуруючим бур’яном, – пише «Плантатор» про сівозміну на баштані. – Повертати диню на ту саму ділянку слід не раніше ніж через 5–8 років. Добре, що серед 2200 га і двох десятків культур «Дунайському аграрію» не важко знайти 10 га для найзапашнішої».

Як правило, до українського товаровиробника всі іноземні гібриди приходять із технологічним супроводом, але, за словами Романа Дяжука, не можна дотримуватися його літера в літеру. Кожне поле має свої особливості. У тому й полягають складнощі вирощування, тим паче органічного, що особливості культури чи гібрида щосезону потребують коригування технології відповідно до особливостей ґрунтів, погоди та інших факторів. Інакше кажучи, без гнучкості ніяк.

«Додаткову впевненість, що рослина віддасть свій потенціал, аграрію дає співпраця з пасічниками, які розташовують вулики край баштану, – додається у публікації. – Бджолярі цінують мед, зібраний із кавунів і динь, баштанник отримує стовідсоткову зав’язь. Далі ситуація на полі вже залежить від майстерності фермера і погоди».

Читайте також: Українські дині амарілло і канталупа експортував нідерландський трейдер