Овочі-Ягоди-Сад

Посуха скоротить експорт чилійських фруктів, окрім черешні

Посуха скоротить експорт чилійських фруктів, окрім черешні

Через посуху експорт чилійських фруктів в сезоні 2021-2022 рр. скоротиться на 8% у грошовому вираженні. При цьому зменшиться постачання вина, але збільшиться – черешні та фундука, повідомляє FreshFruitPortal.

«За кількістю опадів 2021 рік схожий 2019 рік, який був особливо посушливим, – сказав президент національного сільськогосподарського товариства Чилі (SNA) Крістіан Альендес Марін. – У той час експорт скоротився на 13% в грошовому вираженні. Найбільше нестача води для поливу відчувається в центральних і північних регіонах країни, де кілька водосховищ перебувають у аварійному стані з 2019 року».

Однак він вважає, що зараз сільській господарство Чилі і виробники краще підготовлені, ніж в 2019 році, і посуха спавить менший вплив на фруктовий сектор.

За прогнозами SNA у  непосушливий рік експорт фруктів міг би скласти понад $ 7,1 млрд, а й через посуху поставки скоротяться на 8% до $ 6,5 млрд. Також впаде виробництво вина, пшениці, кукурудзи, але виросте урожай черешні і фундука через вступ в період плодоношення нових садів, що в свою чергу призведе до збільшення експорту цієї продукції.

Читайте також: Міжнародна торгівля фруктами та горіхами зростає втричі активніше, ніж овочами