Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Посівний матеріал картоплі подорожчав нинішнього сезону на 30–40%, – фермер

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Посівна картопля за рік подорожчала з 10-12 грн/кг до 18 грн/кг через низьку пропозицію насіннєвих компаній та досить високий попит з боку фермерів.

Про це в коментарі Agrotimes.ua повідомив фермер Микола Панасенко із села Залізняк, що поблизу міста Суми.

«У нинішньому році, щоб оновити посівний матеріал, ми закупили 2 т насіння картоплі першої репродукції за ціною 18 грн за кілограм. Це дорожче, ніж у попередні роки, коли ціна в середньому становила 10-12 грн/кг» , – зазначив Микола Панасенко.

ФОП «Панасенко» належить до категорії невеликих виробників: господарює на земельній ділянці площею 15 га, 2 га з яких відведено під картоплю.

Щодо придбання насіння картоплі, останнім часом фермер співпрацює з компанією «Солана Україна» –– офіційним представником німецької селекційної компанії Solana та голландської компанії Den Hartig, що реалізує насіннєву картоплю класу Е (еліта) і А (перша репродукція). А також співпрацюють із ТОВ «Агробізнес ТСК», що господарює в Недригайлівському районі Сумської області.

«Ми зосередилися на сорті Лабелла німецької селекції, хоча за 20 років діяльності господарства перепробували близько 50 різних сортів», – уточнив фермер.

Микола Панасенко зазначив, що насінництвом картоплі на Сумщині вже майже ніхто не займається, тому придбати посадковий матеріал у потрібній кількості не так просто. Через різкі коливання ціни на картоплю, зокрема, низьку ціну в сезоні 2018–2019 років, фермери стали вирощувати її менше, дехто й зовсім від цього відмовився. Натомість у 2019 році через посушливе літо урожайність картоплі знизилася, а ціна на неї різко підскочила. Відповідно, попит на насіннєву картоплю теж зріс, але пропозиція на ринку впала. Очевидно, ці фактори вкупі з карантинними заходами у зв’язку з пандемією COVID-19 спричинили істотне зростання ціни.

Читайте також: Черкаське господарство садить чипсові сорти картоплі

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!