Овочі-Ягоди-Сад

Посадковий матеріал обліпихи в Україні переживає бум попиту

Посадковий матеріал обліпихи в Україні переживає бум попиту

В Україні спостерігається рекордне зростання попиту на посадковий матеріал обліпихи, пише «Инфоиндустрия».

«Одним із топів 2017 року, за нашими спостереженнями, стала обліпиха безколючкова, – розповіла директор розплідника «Брусвяна» Ліліана Дмитрієва. – Це пов’язано зі зростанням попиту на ягоду. Сьогодні практично немає кафе без обліпихового чаю».

Вона зазначила, що біологічні особливості культури сприяють культивуванню її в нашій країні. «Норма висадки обліпихи відносно невелика. Велика частина території України підходить для культивування. Наші українські саджанці готові висаджувати й у Європі. Є безколючкові сорти», – зазначила Ліліана Дмитрієва.

Попит на посадковий матеріал обліпихи високий і законтрактувати його можна вже на наступний рік.

«До нас був запит на саджанці обліпихи для плантації в кілька сотень гектарів, але стільки посадкового матеріалу ми не можемо запропонувати, – зауважила директор «Брусвяни». – У нас по обліписі люди законтрактовані на 2019 рік. На більш ранній строк не пропонуємо».

Вона додала, що в планах на 2019 рік – виробити 50 тис. саджанців обліпихи. Здійснюються посадки в Чернігівській та Херсонській областях, уточнила Ліліана Дмитрієва.

Сорт обліпихи Либідь – найбільш затребуваний.

Довідка

За словами заступника директора з наукової роботи Інститут садівництва НААН Олександра Ярещенка, обліпихи в Україні посаджено дуже мало, точної статистики немає. В ягідному експорті частка обліпихи становить 0,2%, за даними «Украгроконсалту».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!