Овочі - Ягоди - Сад

Популяцію чорного сливового пильщика на сливі контроюють за допомогою білих клейових пасток

Поділитись:
Популяцію чорного сливового пильщика на сливі контроюють за допомогою білих клейових пасток

Чорний сливовий пильщик за масового заселення сливи може спричинити осипання 95% зав’язей. У таких випадках під деревами лежить велика кількість плодової падалиці, на скинутих зав’язях помітні чорні отвори – це слід, полишений личинкою, що вийшла назовні аби залялькуватися у ґрунті.  

Для моніторингу розмірів популяції чорного сливового пильщика застосовують білі клейові пастки. Вони здатні допомогти і в захисті насаджень – пастки ефективно відловлюють імаго цього шкідника. Якщо кількість імаго перевищує порогову, тоді необхідна обробка. 

Заселеність саду чорним сливовим пильщиком визначають у період білого бутона методом струшування. Роблять це вранці, коли температура повітря не перевищує +10 °C і дорослі комахи малоактивні.

Інсектициди на основі 24% тіаметоксаму або 20% імідаклоприду, якщо їх застосувати до цвітіння сливи, радикально зменшать кількість імаго чорного сливового пильщика, і тоді після цвітіння не доведеться виконувати повторний обробіток проти личинок. Це відбудеться також і завдяки тому, що ці сполуки мають тривалу токсичну дію – 21 день.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями