Овочі-Ягоди-Сад

Популяцію чорного сливового пильщика на сливі контроюють за допомогою білих клейових пасток

Популяцію чорного сливового пильщика на сливі контроюють за допомогою білих клейових пасток

Чорний сливовий пильщик за масового заселення сливи може спричинити осипання 95% зав’язей. У таких випадках під деревами лежить велика кількість плодової падалиці, на скинутих зав’язях помітні чорні отвори – це слід, полишений личинкою, що вийшла назовні аби залялькуватися у ґрунті.  

Для моніторингу розмірів популяції чорного сливового пильщика застосовують білі клейові пастки. Вони здатні допомогти і в захисті насаджень – пастки ефективно відловлюють імаго цього шкідника. Якщо кількість імаго перевищує порогову, тоді необхідна обробка. 

Заселеність саду чорним сливовим пильщиком визначають у період білого бутона методом струшування. Роблять це вранці, коли температура повітря не перевищує +10 °C і дорослі комахи малоактивні.

Інсектициди на основі 24% тіаметоксаму або 20% імідаклоприду, якщо їх застосувати до цвітіння сливи, радикально зменшать кількість імаго чорного сливового пильщика, і тоді після цвітіння не доведеться виконувати повторний обробіток проти личинок. Це відбудеться також і завдяки тому, що ці сполуки мають тривалу токсичну дію – 21 день.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!