Овочі-Ягоди-Сад

Попри рекордні площі грецький горіх у Словаччині не продуктивний

Попри те, що на грецький горіх у Словаччині припадає п’ята частина площі усіх товарних садів, і після яблуні він є другою найбільш вирощуваною плодовою культурою, його продукція у країні є незначною.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи» у статті «Словацьке садівництво» що опублікована у лютневому випуску (1-2020).

Так, станом на кінець 2018 року площа товарних садів культури у країні сягала 1250 га, у них вирощувалося близько 61 тисячі дерев, сумарний урожай з яких у 2018 році сягнув лише 27,6 тонн. У середньому урожайність одного горіхового дерева не перевищувала 0,45 кг.

Однією з причин такої низької продуктивності культури фахівці називають її молодість: у сезоні — 2018 плодоносного віку досягли лише 400 га садів грецького горіха. Вадить нарощуванню продуктивності й екстенсивний тип вирощування горіха у значній кількості господарств.

Довідка. За останні 12 років (період 2007–2019 рр.) площа насаджень грецького горіха у Словацькій Республіці зросла на 1140 га. На противагу цьому площа товарних насаджень яблуні за цей період скоротилася на 2234 га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!