Овочі-Ягоди-Сад

Попри літо, бограч на Закарпатті не подешевшав

Попри літо, бограч на Закарпатті не подешевшав

У липні, попри збільшення пропозиції овочів, вартість популярної на Закарпатті угорська страва бограч-гуяш із м’яса, солодкого перцю, меленої паприки, помідорів, картоплі, моркви та спецій не змінилася, порівняно із минулим місяцем.

Про це повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор на своїй сторінці у Фейсбук.

«Фахівці протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до індексу бограча якщо за червень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 520 гривень, то в липні 2022 року не відбулася зміна вартості продуктів – і загальна вартість продукції за Бограч-index – 520 грн», – написав він.

«Бограч-index» — це власна методика «Карпатського центру полінгових досліджень», який визначає, скільки коштує популярний бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. На думку дослідників, «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Читайте також: За три місяці війни борщ подорожчав на 7%