Овочі-Ягоди-Сад

Полтавський фермер отримує 20 т/га томатів на богарі

У СФГ «Господар» в селі Хомутець Полтавської області отримують урожай сортових та гібридних томатів в середньому 20 т/га без застосування поливу. Овочі розкуповують прямо на полі.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Овочевий клин у фермерському господарстві в структурі посівів займає не так багато площі порівняно з іншими культурами: 20 із 200 га. Решту відведено під зернові й технічні.

Під томатами мають 5 га. У господарстві не застосовують полив, оскільки порахували, що інвестиції мають становити 2–3 тис. доларів на гектар, а це поки що непідйомна сума.

Практикують богарне овочівництво, використовуючи особливості рельєфу. Для томатів обрали найнижче поле, видолинок, захищений від вітрів пагорбом. Тут своєрідний мікроклімат, завдяки чому томати ростуть непогано і без зрошування.

Урожайність томатів у господарстві в середньому становить до 20 т/га.

Цього року в господарстві вирощують сортовий томат Ріо Гранде – середньостиглу сливку, яку зазвичай використовують для консервування. Також в асортименті сорти Карась, Дама, Астероїд, гібриди Уно Россо F1, Солероссо F1. 

«Зазначу, що деякі наші вітчизняні сорти показують себе непогано і можуть дати фору сортам зарубіжної селекції», – розповів керівник фермерського господарства Віктор Галич.

Фермер зазначив, що в технології вирощування томатів до 50% витрат припадає на їх збирання. У господарстві плоди збирають спочатку вибірково, а потім відбувається суцільна вибірка.

Читайте також: Фермер заорав урожай томатів, бо не знайшов робітників на збирання