Овочі-Ягоди-Сад

Польські садівники протестують під офісом Biedronka

Польські садівники протестують під офісом найбільшої торговельної мережі rhf]yb Biedronka проти політики фіксованих цін на яблука, яка залишатиме виробнику менше 1 злотого за кілограм.

Про це повідомляє Асоціація садівників Республіки Польща.

Сьогодні, о 10 ранку польські садівники проти зниження цін на десертні яблука.

«Це не садовник заробляє гроші на польських фруктах! Ціну диктують магазини, а точніше найбільші роздрібні мережі в Польщі, до яких мають пристосуватися менші підприємства, щоб конкурувати на цьому ринку», – заявляють у Асоціації. 

Садівники зауважують, що днями дві найбільші торгові мережі, включаючи одну з польським капіталом, намагалися змусити своїх постачальників здавати яблука за невиправдано низькими цінами. Пропозиція полягає у наданні детального щотижневого графіка доставки високоякісних яблук до кінця поточного сезону продажів, тобто до серпня 2022 р., за фіксованою ціною – однаковою восени та навесні. Пропозиція не була би такою обурливою, якби це не означало для садівників ціну яблук значно нижче 1 злотого за кілограм.

Асоціація садівників Республіки Польща, беручи до уваги описану вище комерційну практику торговельних мереж, знову подала заяву до Управління конкуренції та захисту прав споживачів для перевірки чи контрактна перевага не використовується для разючого зниження цін.

На наступний сезон садівники вимагають цін на полицях магазинів на рівні 4 злотих/кг яблук. З них 2 злотих матимуть садівники для покриття виробничих витрат та прибутку від своєї роботи; 1 злотий – постачальник – для покриття відповідних логістичних витрат з підготовкою товарів до торгівлі; 1 злотий – супермаркет як націнку.

«Половина ціни з полиці магазину для садівника – це справедливий розподіл, який дозволяє всім учасникам цього ринку заробляти гідні гроші», – заявляють садівники.

Читайте також: Польських садівників закликають не збирати вишню через мізерні закупівельні ціни