Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Польща звернула увагу на українські сливи

Польща звернула увагу на українські сливи

Оптові компанії Польщі в цьому сезоні як ніколи зацікавлені в українській сливі, пише «Інфо-Шувар».

«Польща звернула увагу на українську сливу, перш за все, через значні втрати власного врожаю, – пояснює ситуацію експерт плодоовочевої галузі Східної Європи Тетяна Гетьман. – Зниження валового збору сливи через весняні погодні катаклізми зафіксовано і в інших країнах ЄС, звідки раніше Польща імпортувала цю продукцію, більша частина завжди припадала на Іспанію та Італію».

У цьому сезоні нестачу сливи польські компанії вимушені компенсувати в тому числі за рахунок поставок з Молдови й України, додала вона.

Саме активність польських закупівельників сьогодні має найбільший вплив на формування ціни сливи високої якості в Україні. Саме тому загальний діапазон цін на вітчизняних гуртових ринках України сьогодні є дуже широким.

Так за даними «Інфо-Шувар», на оптових майданчиках України слива пропонується по 6-12 грн./кг. Польські компанії декларують закупівельні ціни на рівні 8-9 грн./кг.

У минулі роки Україна майже не експортувала сливу. Невеликі обсяги (100-500 тонн) переважно відправлялися до Росії. Після введення російського ембарго експорт скоротився більше, ніж удесятеро і здійснювався переважно через Білорусь.

Річний обсяг імпорту сливи в Польщі становить від 9-11 тис. тонн. До цього сезону Україна не фігурувала в переліку постачальників сливи, в той час як Молдова впевнено нарощує обсяги експорту в цю країну вже четвертий сезон поспіль.

Так, якщо в 2014 році експорт молдавської сливи до Польщі становив 40 тонн, то в 2016 році він збільшився до 205 тонн, і Молдова посіла дев’яте місце в рейтингу постачальників цих фруктів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали