Овочі-Ягоди-Сад

Пневмосекатори ефективні на верхніх ярусах, – фермер

Пневмосекатори ефективні на верхніх ярусах, – фермер

Застосування пневматичних секаторів на верхніх ярусах саду менш травматичне, зручніше, швидше, чистіше та економічно виправданіше, ніж при застосуванні ручного інструмента.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

За словами Юрія Овчара, агронома садівничого господарства «Аграна Фрут Лука» на Вінничині пневмосекатори унеможливлюють людський травматизм (розтягнення передпліччя, долоні тощо). Збільшується швидкість обрізування, бо працівники менше втомлюються під час роботи.

Агроном зауважує, що пневмосекатор – інструмент недешевий, тим паче до нього потрібен трактор.

«Досвід роботи на нижніх ярусах показує фінансову збитковість. А от обрізування самих верхів пневмо виходить краще, – сказав Юрій Овчар. – На платформі — шість осіб, які перебувають ближче до дерева, їм не треба нікуди тягнутися, відповідно, швидкість і якість обрізування краща. Маленьким секатором легше дістатися до важкодоступних місць, ніж великим сучкорізом. Зазвичай на верхах працюємо без зупинки – трактор їде на мінімальній швидкості, і обрізування ведеться постійно».

За словами агронома, при використанні великого сучкоріза шороку залишається све більше пеньків, на яких, відповідно, виростають своєрідні «їжаки». Ці «їжаки» доводиться зрізати, що здорожчує роботу. 

«Отже, обрізування пневмометодом має право на життя», – підсумував Юрій Овчар.

Читайте також: Гілки в кроні дуже густого яблуневого саду не ростуть довше 2-3 років