Овочі-Ягоди-Сад

Гілки в кроні дуже густого яблуневого саду не ростуть довше 2-3 років

Гілки в кроні дуже густого яблуневого саду не ростуть довше 2-3 років

«Агрофірма «Володимирські сади», що в селі Микитичі на Волині має дуже густий молодий сад яблуні – 3,3 м × 0,5 м, який потребує частого обрізування, тому гілки в кроні не ростуть довше 2–3 років.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Обрізування саду в господарстві починають одразу після опадання листя з дерев. Обрізують дерева за технологією італійського спеціаліста Петера Мата, якої працівників навчає консультант із Чернівців Ігор Бабій. 

«Оскільки в нас дуже густа схема садіння молодого саду — через 0,5 м, тому гілки в кроні мають бути не старше 2–3 років, –  Решту видаляємо, на відміну від розповсюдженої методики, за якої внизу дерева гілки можуть бути 5–8 років. Утім, це прийнятно, коли дерева посаджені через 1 м, вони формують форму веретена», – розповів головний агроном «Агрофірми «Володимирські сади» Олександр Голодрига. 

Загалом технологія обрізування в господарства стандартна: обрізують пагони, які ростуть під гострим кутом до осі крони й закінчуються вегетативною брунькою, щоб вони не затіняли нижні яруси, пеньочок залишають завдовжки 2–3 см, якщо гілка товстіша (у старшому саду), можуть залишити до 5 см. 

Стіл у старому саду залишають, але видаляють гілки, які надмірно ростуть щодо інших гілок. Загалом внизу залишають 5–6 гілок. Кут зрізу гілки не важливий — може бути як прямий, так і навскіс. Зріз не замазують, натомість у ранньовесняний період одразу після обрізування обробляють фунгіцидом на основі тіофанат-метилу, щоб захистити від збудників хвороб. 

Низ насаджень на висоту витягнутої руки працівники обрізають, стоячи на землі, верх — з платформи. 

«Наше господарство максимально механізоване, ми не економимо на якісних професійних інструментах, в тому числі на секаторах та сучкорізах. Тоді й зріз якісний, і деревина не заминається, і у працівників збільшується продуктивність праці», – зауважив головний агроном.

Довідка: ТОВ «Агрофірма «Володимирські сади» має 40 га яблуневого саду закладання 2011 року. Схема садіння 3,5 м × 1 м. Сорти Айдаред, Чемпіон, Джонаголд, Лігол, Мутсу.

Також є  20 га яблуневого саду закладання 2017–2018 рр. Схема садіння: 3,3 м × 0,5 м та 3,3 м × 1 м. Сорти Джеромін, Ред Чіф, Гала. 

Середня врожайність яблук — 50–60 т/га.

Господарство має розсадник саджанців яблуні — 3–5 га. Насадження суниць — близько 15 га.  Підприємство також спеціалізується на виробництві соків прямого віджиму.

Читайте також: «Сади Карлівщини» щокварталу обрізують дерева