Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Площі під квасолею виросли

Площі під квасолею виросли

Квасоля на сьогоднішній день – найдорожча з бобових і єдина культура, площі під якою виросли в 2020 р. У поточному сезоні також очікується зростання її експорту, але  для цього потрібно шукати нові ринки, вважає директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов.

Про це повідомляє AgroPortal.

«Горох займає 75% від загального експорту бобових з України. За підсумками вересня очікуємо експорт гороху на рівні більше 20 тис. тонн, але це буде експорт в країни ЄС. За 8 місяців поточного року експорт нуту склав понад 30 тис. тонн, експорт сочевиці вперше обігнав експорт квасолі, – зауважив Сергій Феофілов. – У 2020 році спостерігається пожвавлення попиту з боку Індії, але він незначний. Індія знизила мита на сочевицю до 10%, і відбулося пожвавлення її експорту і цін на цю культуру. Але, на жаль, українські фермери і експортери не змогли збільшити валютну виручку від експорту сочевиці через низький виробництва. Основний виграш від цього моменту отримала Канада».

Він зазначив, що після введення карантину ціни на горох на світових ринках різко зросли, що пояснюється прагненням основних країн-імпортерів збільшити запаси і підвищити продовольчу безпеку.«Рентабельність вирощування гороху в Україні негативна два роки поспіль, це призводить до того, що фермери все менше довіряють цій культурі», – додав Сергій Феофілов.


Читайте також:Консерви з квасолі планують випускати для експорту

Журнали