Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Площі під виноградниками в Україні можна розширювати до 300 тис. га

Площі під виноградниками в Україні можна розширювати до 300 тис. га

В Україні є географічно-ґрунтові умови для збільшення площ під виноград до 300 тис. га. Таке збільшення у перспективі може бути виправданим, оскільки попит на якісні вина у світі досить великий.

Про це повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства департаменту землеробства Мінагрополітики Віктор Костенко, передає прес-служба міністерства.

«В Україні великий потенціал щодо виробництва якісних вин. Території під насадження винограду обираються ретельно, сьогодні це близько 45 тис. га. Зараз ми збираємо набагато більше врожаю за рахунок впровадження новітніх технологій на виноградниках, закладених якісним садивним матеріалом та дбайливого догляду за ними», – зауважив він.

За словами начальника відділу, сьогодні урожайність винограду складає близько 100 ц/га. До незалежності України цифра була втричі меншою – близько 30 ц/га.

Віктор Костенко нагадав, що для виробників, які виготовляють винопродукцію та напої медові з власного матеріалу, відмінено щорічну плату у 500 тис. грн. за право її реалізовувати.

«Проте ще й досі для малих та середніх виноробів є доволі складним і довготривалим процес отримання ліцензії. Ми виступили з ініціативою вирішувати цю проблему на законодавчому рівні», – додав він.

Начальник відділу повідомив, що 21 лютого у Мінагрополітики відбудеться засідання робочої групи для напрацювання законодавчих змін щодо спрощення процедури ліцензування.

Нагадаємо, у 2017 році передбачено 75 млн грн. на держпідтримку виноградарів, садоводів і хмелярів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!