Овочі-Ягоди-Сад

Плодові сади потребують мінімального удобрення за належного догляду за ґрунтом

Плодові сади потребують мінімального удобрення за належного догляду за ґрунтом

Наукові дослідження засвідчили, що плодові дерева часто взагалі не реагують на удобрення, а якщо реакція на добрива і є, то лише за низьких норм внесення.

Тобто потреби саду в мінеральному живленні є низькими – передусім через рециркуляцію поживних елементів: адже частина поживних елементів повертається у ґрунт разом зі зрізаними гілками, опалим листям, зав’язями.

У врожаєві – плодах, які вивозять із саду, концентрація поживних речовин низька. Наприклад, саду площею 1 га на формування плодів щороку потрібно близько 45 кг чистого азоту. Натомість 1 га пшеничного поля для формування врожаю зерна забере 180 кг чистого азоту, а поле капусти чи моркви – 280-285 кг/га.

Обмежені потреби саду в удобренні пояснюються й глибоким заляганням кореневої системи. Те, що у карликових підщеп, таких, як М9, коренева система неглибока, є міфом: за сприятливих ґрунтових умов корені карликової підщепи здатні проникати глибоко у товщу ґрунту і черпати поживні елементи з його різних шарів.

Як створити в саду ґрунтові умови, що сприятимуть плодовим рослинам засвоювати поживні елементи? Про це йтиметься у виступах польського професора Даріуша Врони з Варшавського університету сільського господарства (SGGW) на форумі «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!