Овочі-Ягоди-Сад

Плантацію обліпихи обов’язково обладнують поливом

Плантацію обліпихи обов’язково обладнують поливом

Попри невибагливість обліпихи, особливо молоді та плодоносні насадження культури потребують багато води у посушливе літо.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Федір Прима, головний агроном «Аграрної компанії «Екопарк», яка на Чернігівщині вирощує 22 га обліпихи. 

«На культурних плантаціях полив має бути відразу після посадки, тому що рослини молоді, і для початкового росту потрібно досить багато води, особливо в засушливі літа, – наголосив агроном. – Від поливу залежить швидкість розвитку насаджень і вступу їх у плодоношення. Тому в умовах України на промислових насадженнях обов’язково має бути стабільний крапельний полив. За один полив молода рослина має отримувати близько 3 л вологи, а плодоносна, яка може мати на собі близько 8 кг ягід, — близько 30 л. Але це досить орієнтовна цифра — все залежатиме від температури повітря, ґрунтових умов тощо».

Він додав, що ґрунт для висаджування обліпихи готують, як і для будь-якого ягідника. Її слід починати за рік до садіння за системою чорного пару або висіваючи сидерати.

«Торфу або якогось іншого специфічного матеріалу не треба. Далі розмітка та посадка», – сказав Федір Прима.

Читайте також: Агроном озвучив суму вкладень на гектар обліпихи