Овочі-Ягоди-Сад

Південноамериканська томатна міль становить основну загрозою виробництву помідорів

Станом на 1 січня 2018 року південноамериканською томатною міллю (ПАТМ) було заселено майже 830 га. Шкідник дуже швидко знищує від 60% до 100% урожаю. Її гусениці живляться всередині рослин і не потрапляють безпосередньо під дію пестицидів. Крім того, комаха швидко виробляє резистентність до інсектицидів.  Окрім томатів гусінь ПАТМ пошкоджує баклажани та перці. 

Про це пише журнал «Плантатор».

Tuta absoluta –– агресивний вид, добре пристосований до виживання. Гусениці шкідника живляться приховано, всередині стебел, листків, плодів, і уникають потрапляння пестицидів безпосередньо на комаху. 

Перші вогнища південноамериканської томатної молі були виявлені у 2010 році в Криму та Одеській області, пізніше — в Миколаївській та Херсонській областях. На даний час ці регіони знаходяться під пильним контролем.

Останнім часом у боротьбі зі шкідником у різних країнах випробувано багато інсектицидів: фосфорорганічні, перетроїди тощо. Спостережено, що їх ефективність швидко знижується внаслідок високої здатності виду виробляти резистентність (стійкість до дії хімічних речовин). До препаратів, що блокують синтез хітину в комах, за останні роки резистентність виду зросла в 222,3 рази, до інсектицидів на основі індоксакарбу — в 27,5 разів.

Американські фахівці вважають, що для контролю молі потрібно використовувати препарати, рекомендовані для боротьби з іншими масовими шкідниками: колорадським жуком та картопляною міллю. В Іспанії для цього застосовують Децис, Ланнат, Конфідор, Мачт. Більшість із них внесено до «Переліку препаратів, дозволених до використання в Україні». У разі проведення заходів із ліквідації південноамериканської томатної молі обробки проводять, з інтервалом у 10–12 днів інсектицидами, що мають різні механізми дії і знижують ризик виникнення резистентності в комахи.

Читайте також: Експорт вітчизняних томатів скорочується через поширення карантинного шкідника, – думка

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!