Овочі-Ягоди-Сад

Після того, як викинув 10 тонн ягід, фермер почав вирощувати їх в тунелях

Після того, як викинув 10 тонн ягід, фермер почав вирощувати їх в тунелях

Фермерське господарство «Беррі Прикарпаття» почало вирощувати полуницю під накриттям після того, як після приморозків та дощів пропало 10-12 тонн ягід. Нині з 1 га полуниці 64 сотки – під накриттям,  і ще обладнують одну тунель на 22 сотках. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Як і всі початківці, спочатку я бачив цей бізнес у рожевих окулярах, – поділився Богдан Лутчин, власник ФГ «Беррі Прикарпаття». – Сподівався, що вийде одразу. Але потім, як і в багатьох інших, погода розставила все на свої місця. Дощі, приморозки зробили свою справу. І коли викидаєш 10–12 т зіпсованої продукції в яму, думаєш, що зробив не так. Тоді розумієш, що так далі працювати не можна».
Тому господарство перейшло на вирощування ягід у тунелях. Це надійно. 

«Навіть у таких країнах, як Іспанія, Греція, фермери масово переходять на тунелі й теплиці, хоча в них світла й тепла набагато більше, – аргументував фермер. –  Зваживши на цей досвід, ми звернулися до харківської фірми «Будтеплицагро». Вони зводять теплиці й тунелі з нуля, використовуючи оцинковані труби та плівку грецького виробництва, яка розсіює ультрафіолет на 25%. Плівка, що розсіює світло, — ідеальний варіант для суниць садових нейтрального дня, що плодоносять з весни до пізньої осені. Ми вирощуємо саме такі».

Читайте також: Суниці садові в тунелях дали на 20% більший урожай