Овочі-Ягоди-Сад

Після релокації на Тернопільщину «Севен Філдз Фарм» вирощує цибулю, моркву та огірки

Після релокації на Тернопільщину «Севен Філдз Фарм» вирощує цибулю, моркву та огірки

ТОВ «Севен Філдз Фарм», яке на Київщині та Херсонщині вирощувало салати та броколі на 40 га, після релокації на Тернопільщину зайнялися переважно вирощуванням овочів борщового набору та тепличних.

Про це Роман Пасічник, директор господарства, написав у своїй колонці на AgroTimes

Він розповів, що у перший же рік після релокації побудували 0,5 га теплиць і почали роботу у відкритому ґрунті на площі 12 га. 

«Рік виявився посушливим. На невеликій ділянці площею 3 га, де ми змогли організувати полив, врожай був чудовим, а там, де поливу не було, результат, на жаль, не порадував», – зазначив фермер. 

Салати на новому місці займали лише 5-10% від з довоєнного рівня. Проте наступного року планують відновити виробництво салатів у межах Броварської локації на 60-70%. 

«Окрім салатів, у відкритому ґрунті на Тернопільщині вирощуємо лише цибулю. Цього року порівняно з минулим маємо полив на всій оброблювані площі: 12 га. Минулого року також вирощували моркву, в наступному сезоні плануємо знову ввести її до сівозміни», –  уточнив Роман Пасічник.

Він зауважив, що розширенню овочевого виробництва на Тернопільщині першкоджає проблема з водними ресурсами.

«Тут невеликий дебет свердловин, тож розширення більш як удвічі не плануємо», – поділився бізнесмен. 

Цього року Херсонський підрозділ «Севен Філдз Фарм», релокований на Тернопільщину, отримав грант від держави на будівництво теплиць на площі 1,61 га. Перші пів гектара тепличного комплексу вже збудовані, решта — в процесі будівництва. «Однак до кінця року ми плануємо повністю завершити всі роботи і з наступного сезону стартувати з вирощуванням тепличних огірків і томатів», – запевнив Роман Пасічник.

У теплицях, які були збудовані господарством у перший рік після релокації, вирощують огірки в два обороти.

«Щодо перспектив відновлення виробництва в Каховському районі, то сподіваємося на просування наших ЗСУ. Наразі наявні там теплиці і територія не пошкоджені. Є питання щодо поливу, але в цілому прогноз позитивний», – зазначив фермер.

Читайте також: «Чумак» планує релокувати завод на Одещину