Овочі-Ягоди-Сад

Під час збирання картоплі варто уникати пересушування ґрунту

Під час збирання картоплі варто уникати пересушування ґрунту

За вимогою до вологозабезпечення вегетаційний період картоплі поділяють на три частини: від садіння до початку бутонізації; від початку бутонізації до кінця цвітіння; від кінця цвітіння до збирання врожаю.

На першому етапі деяка нестача вологи відіграє навіть позитивну роль, оскільки сприяє росту кореневої системи і проникненню її в глибші шари ґрунту.

Важливішим є другий (критичний) період. У цей час розпочинається утворення бульб, інтенсивно росте бадилля, тож рослини потребують великої кількості вологи та елементів живлення.

Різна інтенсивність водоспоживання картоплі в періоди вегетації вимагає підтримання диференційованої вологості ґрунту в розрахунковому шарі, який за крапельного зрошення становить від 20-25 до 35-40 см залежно від фази розвитку рослин та типу ґрунту.

За 8-10 днів до збирання врожаю поливи припиняють, за потреби проводять скошування бадилля та десикацію насаджень.

Вологість ґрунту в період збирання врожаю картоплі не повинна опускатися нижче 65-70% від найменшої вологоємності (НВ) ґрунту, оскільки за пересушування ґрунту утруднюється збирання врожаю та спостерігається пошкодження бульб грудками.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!