Овочі-Ягоди-Сад

Перспективні зеленобарвні сорти яблук для вирощування в Україні

Перспективні зеленобарвні сорти яблук для вирощування в Україні

Виключно зеленоплідних сортів яблук, які від збирання й до закінчення періоду споживання не змінюють свого забарвлення, мало. Серед відомих та поширених – сорти Гренні Сміт із клонами та Смеральда.

У більшості сортів, що під час збирання мають зелені, без покривного забарвлення, яблука, під час зберігання й за досягнення споживчої стиглості у шкірці та м’якуші плодів хлорофіл втрачається, колір світліє, стає білуватим чи жовто-зеленим або й узагалі жовтіє. Отож називати такі сорти зеленобарвними можна лише умовно.

З-поміж нових зеленоплідних сортів літньої групи найперспективнішими є Прістіне, Сильвія та Ерліголд.

Серед осінніх та малопоширених в Україні сортів варті уваги колоноподібні сорти Болеро та Білосніжка.

Поширений осінній сорт Антонівка звичайна актуальний і дотепер, бо є високотехнологічним. Сорт буде популярним й надалі і в аматорському садівництві, і в промислових садах, урожай яких призначено на переробку.

Дерева зимового сорту Скіфське золото, особливо популярного в Лісостепу, зимостійкі, імунні до парші, стійкі до борошнистої роси.

Зимових сортів, які формують яблука без покривного забарвлення, відомо багато. Найбільш дослідженими й адаптованими до кліматичних умов України є Ренет Симиренка, Сапфір, Симиренківець, Кальвіль донецький, Надзєйни, Зимове лимонне. Менш досліджені Грін Стар (Нікогрін) і придатний для вирощування в південному Степу сорт Гренні Сміт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!