Овочі-Ягоди-Сад

Персику на третій-п’ятий роки потрібні численні зелені операції

Персику на третій-п’ятий роки потрібні численні зелені операції

У четвертий-п’ятий рік у персиковому саду з поліпшено-чашоподібною кроною триває закладання скелетних гілок і гілок третього порядку на периферії крони.

У цей час прирости подовження скелетних гілок не вкорочують. У середині крони видаляють на кільце гілки, що тінять, після цього приступають до обрізування на плодоношення.

Оскільки на цей момент дерева вже встигли освоїти відведений життєвий простір, ширину і висоту їхньої крони починають обмежувати. На другий, а особливо третій-п’ятий роки у верхній частині скелетних гілок утворюється багато сильних пагонів-жировиків. На них виростають численні передчасні пагони й крона дуже затінюється.

Тому персиковому саду в цей період потрібні численні зелені операції. Йдеться про послаблення і повне видалення на кільце пагонів, які ростуть на внутрішньому боці скелетних гілок і спрямовані вертикально або у центр крони. Це роблять наприкінці травня – на початку червня.

Зелені операції виконують і тоді, коли оголена нижня частина скелетних гілок. У цьому разі видалення пагонів, що ростуть на оголених місцях й спрямовані усередину крони, неприпустиме. Їх укорочують на 8-10 груп бруньок – це послаблює силу росту пагона, сприяє утворенню передчасних пагонів, укритих квітковими бруньками, – йдеться про закладання плодової деревини на оголеній частині скелетної гілки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!