Овочі-Ягоди-Сад

Персик найбільше потребує азоту в період розвитку насіння

Персик найбільше потребує азоту в період розвитку насіння

Персик добре реагує на удобрення. Азот для культури – найважливіший з-поміж елементів живлення, бо саме забезпеченість ним зумовлює високі врожаї.

Азот сприяє диференціації генеративних бруньок персика та покращує зав’язування плодів. Належне азотне живлення додає деревам зимостійкості, а саду  – довговічності.

Утім, надлишок азоту уповільнює достигання плодів персика та робить менш привабливим їхнє забарвлення. Через надмірне удобрення азотом також погіршується морозостійкість деревини.

Плоди персика споживають азот від моменту зав’язування й до самого дозрівання. Максимальною потреба є в період розвитку насіння.

На споживання азоту впливає й міра обрізування персикового саду: чим слабше обрізування, тим більше азотного живлення потребують дерева, і навпаки.

Зазвичай азот уносять навесні за два-три тижні до початку вегетації.

Якщо сад персика росте на легких ґрунтах, добрі результати дає внесення азоту в кілька етапів. Натомість на ґрунтах середнього і важкого гранулометричного складу добрива навесні вносять за один прийом. На ґрунтах південних регіонів ефективніше діють аміачні форми азоту.

Варто зауважити, що для персика не завжди корисне позакореневе підживлення сечовиною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!