Овочі-Ягоди-Сад

Перші салати у полі на півдні збирають у травні

ТОВ «Севен Філдз Фарм», яке на площі понад 40 га вирощує салати та броколі в Київській і Херсонській областях на півдні починає збирати салати у травні. Тоді як у північному кластері рослини серед літа менше атакують трипси.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Зазвичай висаджуємо розсаду на постійне місце на початку березня або й наприкінці лютого, – поділився Роман Пасічник, директор «Севен Філдз Фарм». Цей рік у плані термінів не показовий, бо висаджування затрималося в усіх. Одразу накриваємо рослини щільним агроволокном на дугах, яке до температури навколишнього середовища додає п’ять градусів. А в середині травня вже маємо першу продукцію. Застосовуємо цей спосіб лише на Півдні, бо на Київщині настільки раннє висаджування — це безперечний ризик».

За словами аграрія салати в плані шкідників і хвороб легше вирощувати на Півночі України.

«На Півдні найбільш шкодочинним є трипс. Якщо він оселився на грядках, у кращому разі треба чекати псування товарного вигляду продукції, у гіршому може бути суттєвий недобір урожаю, – сказав він. – Такі погодні умови, як цього року, із підвищеною вологістю й затяжними дощами, сприяють розвитку некрозів, сірої гнилі й фітофторозу».

Читайте також: Червнева спека знищила в «Севен Філдз Фарм» 2 га салатів