Овочі-Ягоди-Сад

Ознаки отруєння томатів передусім проявляються на молодих листках

Ознаки отруєння томатів передусім проявляються на молодих листках

Перші ознаки отруєння томатів проявляються на молодих листках, а потім може спостерігатися пошкодження всієї  рослини. 

Внаслідок отруєння цинком відмирають верхівкові бруньки, жовтіють молоді листки, жилки стають червоними або чорними.

У деяких рослин уздовж основних зелених жилок листка з’являються прозорі водянисті ділянки. Між жилками розвивається некроз. Пізніше листки стають коричневими і обпадають. 

Через отруєння марганцем хлороз розвивається між жилками молодих листків, перетворюючи їх на жовті або білуваті, з темно-коричневими або майже білими некротичними плямами, листки викривляються і зморщуються. 

Отруєння залізом проявляється хлорозом між жилками молодих листків. Пізніше весь листок стає жовтим або білуватим, що нагадує симптоми голодування. 

Перші ознаки отруєння міддю з’являються на дорослих листках коричневими плямами, у подальшому листки обпадають. Також проявляється хлороз молодих листків між жилками. 

У результаті отруєння хлором відбувається загальне огрубіння рослин, листки ростуть маленькими, тьмяно-зеленими, стебла – твердими. У деяких рослин на старіших листках з’являються пурпурно-коричневі плями. 

Через отруєння бором хлороз спочатку проявляється на кінцях і краях листків, потім поширюється всередину, особливо між жилками, поки весь листок не стає блідо-жовтим або білуватим. Відбуваються опіки країв листків і некроз із закручуванням країв та опадання листків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!