Овочі-Ягоди-Сад

Овочева компанія «Десенто» з Одещини шукає західного інвестора

Через втрату врожаю у 2019 році українська овочева компанія «Десенто» з райцентру Біляївка Одеської області хоче продати 50% підприємства західному інвестору із досвідом роботи в овочівництві.

Про це повідомляє FreshPlaza.

За словами менеджера з продажу компанії «Десенто», Пилипа Консунського, загальна площа земель, які обробляє «Десенто» — 260 га, з яких зрошується близько 150 га. Найбільше займає цибуля — 70 га, морква — 20 га, буряк — 15 га, капуста — 10 га, цвітна капуста — 15 га та солодка кукурудза — 35 га. Для ягід виділено 6 га.

Найсерйозніші невдачі були помічені щодо цибулі. 

«Влітку 2019 року природа поставила нас на жорстке випробування. Дощ та град знищили 30% площ цибулі та знизили врожай на 60%. Замість очікуваних 4 тис тонн урожаю цибулі ми отримали лише 1300 тонн цибулі достатньої якості для подальшого продажу в супермаркетах», — розповів Пилип Консунський. 

Після цих великих втрат наприкінці 2019 року керівництво вирішило продати 50% фермерського господарства партнеру з досвідом виробництва овочів.

«Оскільки відсоткові ставки тут майже нестерпно високі, лише кілька компаній можуть інвестувати в майбутнє овочівництво. Це в кінцевому підсумку також ускладнює експортні можливості. У нас достатньо місця для зберігання та експорту в Європу, а також Африку», — сказав менеджер з продажів.

У 2018 році компанія отримала сертифікацію Global GAP. Було продано понад 7 тис тонн власної продукції на суму понад 1,3 млн євро. Придбали сортувальну лінію для цибулі та буряка з автоматичним лущенням цибулі. У 2019 році зрошувані площі розширили на 15%.

Читайте також: Овочі подорожчали через мале виробництво, – експерт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!