Овочі-Ягоди-Сад

Особливості висаджування ремонтантних полуниць

Особливості висаджування ремонтантних полуниць

Помилки, допущені на початку вирощування ремонтантних полуниць, даватимуться взнаки протягом всього періоду роботи плантації, тому до висаджування рослин треба підійти з максимальною відповідальністю.

Зазвичай ремонтантні сорти, як і червневі, вирощують на грядах із мульчуванням чорною плівкою.

Полуничні гряди висотою 15-20 см починають формувати рано навесні. Найкращий час для створення плантації – з кінця березня до кінця квітня.

Найчастіше полуниці висаджують у два ряди на грядах, що в основі мають ширину 100-110 см, однак можна висаджувати їх в один ряд на гряді шириною 40-60 см.

Для висаджування в плівкових тунелях набуває поширення чотирирядна посадка на грядах, що дає змогу більш ефективно використовувати площу й на 30% збільшити кількість рослин на гектарі.

Відстань між рядами на гряді має становити 30-40 см, в ряду – 30-45 см. Сорти зі слабкою або середньою силою росту, такі як Альбіон, слід садити густіше.

Зверху на гряди укладають чорну плівку завтовшки 0,5 мм або агроволокно щільністю 50 г/кв. м. Рідше використовують чорно-білі плівки, які сприяють меншому перегріву кореневої системи рослин улітку.

Перед накриттям гряд розкладають систему крапельного зрошення. Польські фахівці вважають великою помилкою укладання однієї крапельної стрічки на два ряди рослин, оскільки в такому разі складно забезпечити рівномірне водопостачання й живлення обох рядів, особливо на легких ґрунтах.

Розміщення емітерів має бути наближеним до розміщення рослин у ряду, водовилив емітера – 1 л/год.

Якщо водовилив буде більшим, то частина води й поживних речовин надто швидко опускатиметься в глибші шари ґрунту, поза зону розміщення кореневої системи полуниць, тобто витрачатиметься неефективно.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!