Овочі-Ягоди-Сад

Особливості парової системи утримання ґрунту в міжряддях саду

Особливості парової системи утримання ґрунту в міжряддях саду

За парової системи ґрунт у міжряддях саду розпушують протягом всього вегетаційного періоду – для збереження накопиченої вологи й покращення аерації.

Однак тривала дія механізмів руйнує структуру ґрунту й мінералізацію гумусу, знищує живі організми, а отже, знижує родючість. За парової системи утримання ґрунту у міжряддях і пристовбурних смугах саду зростає ризик ерозії ґрунту внаслідок стоку талих вод, сильних або довготривалих опадів та інтенсивного дощування. Особливо на ділянках саду, розташованих на схилах.

За парової системи основними операціями з догляду за ґрунтом є боронування, дискування та культивація. Для виконання перших двох використовують вітчизняні зубову борону ЗОР-0,7, дискову борону БДС-2,3 або дисковий агрегат АГ-2,4-20.

Для культивації ґрунту в міжряддях саду, знищення бур’янів і вирівнювання поверхні підходить культиватор КПС-1, розроблений Інститут садівництва НААН. Пристрій призначено для культивації ґрунту в садах і кущових ягідниках із шириною міжрядь 4-5 м та 3-3,5 м відповідно. Культиватор агрегатується з трактором класу 1,4 у начіпному варіанті.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!