Овочі-Ягоди-Сад

Оприлюднено назви 11 вітчизняних сортів яблунь для інтенсивних садів

Оприлюднено назви 11 вітчизняних сортів яблунь для інтенсивних садів

Варвара Волошина, наукова співробітниця Дослідної станції помології ім. Л. П. Симиренка Інституту садівництва НААН України назвала 11 вітчизняних сортів яблунь для інтенсивних насаджень, серед яких і старі, перевірені часом, і нові сорти.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Варвара Волошина зауважує, що за останнє десятиріччя в Інституті помології ім. Л. П. Симиренка НААН (нині Дослідна станція помології ім. Л. П. Симиренка Інституту садівництва НААН) створено понад 10 нових сортів яблуні, внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні та рекомендованих для вирощування в різних ґрунтово-кліматичних зонах. 

«Кращі з цих сортів для інтенсивних насаджень: Ренет Симиренка, Мліївчанка осіння, Слава переможцям, Сапфір, Пламенне, Мавка, Благодать, Даринка, Городищенське, Ювілейне МІС, Мир», – радить учена.  

Вона також зауважує, що потрібно врахувати та підібрати сорти-запилювачі. 

«Це можуть бути рекомендовані сорти яблуні домашньої, для певного сорту, або універсальний для всіх сорт Айдаред, – дає пораду Варвара Волошина. – В останні роки з цією метою дедалі частіше застосовують декоративні форми та сорти (напівкультурні, креби), період квітування яких збігається з основним помологічним сортом та з високопродуктивним пилком, плоди яких не мають товарної цінності. Можна використовувати декоративний сорт або вид як щепленням в крону гілок нижнього ярусу, так і садінням у ряду для кращого запилення, кожне десяте дерево в ряду або кожен десятий ряд у кварталі. Своїм ароматом під час квітування декоративні яблуні приваблюють бджіл, які є незамінними під час цвітіння. Універсальним запилювачем для більшості сортів є Айдаред, з декоративних — Еверест (Evereste), Яблуня Ола (Malus Ola), Доктор Шпрінгер (Професор Шпрінгер), Malus Dolgo (Яблуня Долго) та інші».

Читайте також: Агроном назвав найперспективніші сорти яблунь