Оприлюднена програма боротьби проти гронової листокрутки в теплицях
Для боротьби проти гронової листокрутки на тепличному винограді застосовують гормональні, біопрепарати за умови феромонного моніторингу.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Оброблення проводять у період появи й розпушення суцвіть і застосовують його проти оїдіуму та першого покоління гронової листокрутки, – радить Людмила Баранець, кандидат сільськогосподарських наук Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». – Високу технічну ефективність щодо обмеження чисельності гусениць гронової листокрутки мають гормональні препарати: Кораген (0,175–0,2 л/га), Люфокс (1,0 л/га), Матч (1,0 л/га), Номолт (0,5 л/га) й інші, які звстосовують до відкладання яєць метеликом у період масового льоту шкідника».
Наступне оброблення авторка рекомендує проводити через 12–14 днів після відродження гусениць, застосовуючи біопрепарати: Актофіт (2,0–3,0 л/га), Бітоксибацилін (3,0 л/га), Лепідоцид (2,0 л/га) або інсектицид Проклейм (0,3–0,4 кг/га), які у своєму складі мають діючу речовину емамектин бензоату з хімічної групи авермектини.
Термін захисної дії препаратів становить 15–20 днів, період очікування 7 днів. У теплицях виліт метеликів гронової листокрутки відбувається в I–II декаду квітня q завжди на 5–7 днів раніше, ніж на виноградниках у відкритому ґрунті. Інтенсивний літ спостерігають протягом травня.
Початок льоту метеликів другої генерації розпочинається в ІІ декаді червня та в порівнянні з першою характеризується меншою активністю. У захисті від гронової листокрутки підставою для проведення обприскувань повинен бути обов’язковий феромонний моніторинг, і якщо у польових умовах ЕПШ гронової листокрутки становить 10 метеликів у середньому на одну пастку за добу масового льоту, то в теплиці цей показник значно нижчий — 3–5 метеликів на пастку. Літ метеликів ІІІ генерації листокрутки починається на початку І декади серпня і триває протягом серпня.
Читайте також: Чим хворіє виноград в теплиці