Овочі-Ягоди-Сад

Ооспороз картоплі може залишатись непомітним аж до весни

Ооспороз картоплі може залишатись непомітним аж до весни

Під час зберігання картоплі ооспороз (бугорчата парша) може довгий час залишатися непомітним, хоча первинне ураження хворобою відбувається ще в полі.

Захворювання проявляється лише через 4-5 місяців після закладання бульб картоплі на зберігання і до весни сильно прогресує.

Уражуються бульби через сочевички, вічка, механічні пошкодження шкірки, виразки звичайної і порошистої парші. Джерелом інфекції є уражені бульби й ґрунт, в яких гриб зберігається у вигляді грибниці та склероціїв.

На шкірці уражених бульб з’являються бурі та чорні плоскі й опуклі пустули різних розмірів, вдавлені плями неправильної та округлої форми, округлі темні бугорки діаметром 3-4 мм.

Температурний оптимум для розвитку гриба порівняно низький (11-12 °С). Краще гриб розвивається на слабо-кислих ґрунтах (рН 6,5).

У період зберігання картоплі конідії гриба на уражених бульбах проростають інфекційними гіфами і уражують здорові бульби. Розвитку ооспорозу сприяє недостатня вентиляція і підвищена вологість в картоплесховищах.

Шкідливість хвороби виявляється в різкому зниженні або повній втраті схожості насіннєвих уражених бульб. Рослини з інфікованих бульб формують менше число стебел, розвиваються повільно, у результаті чого істотно знижується їхня продуктивність.

У разі використання на насіннєві цілі хворих бульб схожість картоплі знижується на 30-45%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!