Овочі-Ягоди-Сад

Окупанти палять дендропарк та бібліотеку Інституту зрошуваного землеробства

Окупанти палять дендропарк та бібліотеку Інституту зрошуваного землеробства

Будівлю Інституту зрошуваного землеробства НААН України у селищі Наддніпрянському на Херсонщині російські окупанти перетворили на нічліжку з харчевнею та парковку бронетехніки. Для приготування їжі на вогні палять дерева з інститутського дендропарку та рідкісні книжки з бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Зазначають, що з початку березня загарбники пристосували науковий заклад під казарми, принагідно розграбувавши запаси дизпалива й зруйнувавши ангар з елітним насінням.

«Службові кабінети й лабораторії у двох корпусах окупанти перетворили на місця для ночівлі й споживання їжі, – розповіла співробітниця Інституту. –  А готують її на дровах з дерев, вирубаних в інститутському дендропарку. Бібліотеку з колекцією рідкісних та цінних видань також пустили на паливо, а подекуди ще й розтяжки встановили».

До повномасштабної війни колектив Інституту зрошуваного землеробства НААН налічував 114 працівників, із них 13 докторів та 31 кандидат наук. Здобуток закладу – понад 50 виведених тут сортів та продуктивних гібридів сільськогосподарських рослин, стійких до посушливих умов півдня України.

Читайте також:Дослідна станція у Мелітополі залишається українською