Овочі-Ягоди-Сад

Одній рослині томату за добу необхідно літр повітря

Одній рослині томату за добу необхідно літр повітря

За результатами наукових дослідів встановлено, що корені дорослої рослини томату за сухої ваги 2 г за годину поглинають 15 мг кисню.

Таку кількість кисню містить 0,05 л повітря, тобто кореням тільки однієї рослини потрібен цілий літр повітря на добу, пише в журналі «Плантатор» генеральний директор компанії «Агроаналіз» Вадим Дудка.

За його словами, якщо рослина не отримає це повітря, негайно почнеться відмирання кореневих волосків, потім дрібних периферійних корінців, що в результаті може призвести до повної загибелі рослини.

«Таку картину можна спостерігати на полях, де після зливи стоять калюжі: вже на третій день підтоплення можна побачити тисячі загиблих кущів», – зауважив Вадим Дудка.

Він додав, що кисень потрібен не тільки рослинам, але й мікроорганізмам, що мешкають у ґрунті та відіграють важливу роль у забезпеченні культури доступними формами елементів живлення.

Наприклад, широко відомі бульбочкові бактерії (Rhizobium) є аеробами, тобто здатні жити й розмножуватися тільки за наявності кисню.

До аеробних організмів належать також деякі вільноживучі азотфіксатори (наприклад Azotobacter) та багато інших представників корисної мікрофлори ґрунту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!