Овочі-Ягоди-Сад

Одеський фермер позбувається яблунь на користь фундука і абрикоси

Одеський фермер позбувається яблунь на користь фундука і абрикоси
Абрикоса Лєскоре

СФГ «Круїз» – одне з найпотужніших господарств півночі Одеської області у цьому році планує остаточно позбутись насаджень яблунь і слив та зробить основну ставку на абрикосу та фундук.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповідає директор господарства В’ячеслав Лупашко.

«Зараз у нас 15 га яблуневого саду, хоча раніше було набагато більше, – зазначає він. – В останні роки ми викорчували значну частину цього саду, бо яблука сьогодні на внутрішньому ринку – це дешевий товар, на них неможливо заробити. Робити інтенсивний саду за італійською технологією та з італійськими сортами – це дуже великі витрати. В Україні просто немає такої ціни, щоби окупити такий проект. Отже, треба виходити на Європу, але ж і там усе вже забите польськими яблуками».

Господарство обробляє 900 га однорічних та багаторічних рослин, з яких 120 га – саду. З польових культур переважають кукурудза, соняшник та пшениця. Вирощують також томати, цукрову кукурудзу, кавуни, полуницю, у садах культивують крім названого також черешню та вишню.

Власники «Круїзу» зробили господарство багатопрофільним, щоб зменшити ризики, каже Лупашко. 

«Невдачі в одному напрямку компенсуються здобутками в іншому. Адже агро, як і загалом економіка країни – сфера, в якій все може кардинально змінитись уже через рік», –  додає фермер.

Читайте також: Тільки сучасні сорти черешні дають прибуток, – фермер