Овочі-Ягоди-Сад

Обвал цін на капусту може обернутися її подорожчанням навесні, – виробник

Низькі ціни на капусту зумовлені бажанням фермерів швидко продати продукцію через поганий минулорічний досвід зберігання у непристосованих умовах, загрозу тотального жорсткого карантину, пристойний урожай та нестачу місця для зберігання, яке зайняли інші овочі борщового набору.

Про це в коментарі AgroTimes розповів Андрій Романів, директор підприємства «Раст-Агро», з села Лобойківка Дніпропетровської області.

«Зараз у нас на Дніпропетровщині капусту закуповують по 1,5-2 грн/кг, тоді як минулого року о цій порі ціни були на рівні 2,5-3 грн/кг.

У низьких цін на капусту можуть бути чотири причини.

Перша – минулого року дрібні фермери закладали капусту на зберігання у непристосовані умови: в кагати, якісь сарайчики. Був дуже низький попит,і фермерам довелося багато продукції вибраковувати. Нині це лякає дрібних виробників, вони не хочуть займатися зберіганням і прагнуть швидше збути продукцію», – пояснив виробник.

За його словами другим фактором низьких цін на капусту є загроза локдауну, повного карантину, за якого не буде можливості продати продукцію на ринках.
Третій фактор – достойний урожай. 

«Попри те, що посівів менше, ніж торік, але тепла осінь дозволила сформувати гарний урожай», – зауважив Андрій Романів. 

Четвертий фактор – нестача місць у сховищах. Низькі ціни та попит на цибулю та моркву затримують ці овочі у сховищах, вони займають місце, куди мала б розміститися капуста. 

«От, наприклад, ми планували більше закласти на зберігання капусти. Але це місце вже зайняла морква», – проілюстрував фермер. 

За його словами, всі ці фактори разом роблять надлишок пропозиції на ринку та знижують ціну на капусту.
«Разом з тим, можна прогнозувати, що навесні буде відчуватися дефіцит капусти й відповідно ціни на неї поповзуть вгору», – підсумував Андрій Романів.

Читайте також: На овочевому ринку переважають тенденції до подорожчання