Овочі-Ягоди-Сад

Новозеландські ягідники захищаються від заморозків гелікоптерами

Новозеландські ягідники захищаються від заморозків гелікоптерами

У Новій Зеландії використовують гелікоптери, щоб урятувати ягідники під час весняних заморозків. За допомогою лопатів у садах створюються завихрення теплого повітря, що запобігає загибелі насаджень, повідомляє Stuff.

Цього року особливо сильні заморозки відзначалися в регіоні Ваікато, де багато виноградників та фруктових садів. Різке похолодання навесні, яка в Новій Зеландії є зараз, може завдати серйозної шкоди садівникам. Наприклад, у винограду з’являється нове листя, яке вразливе до заморозків. Ось чому гелікоптери, що захищають їх від низьких температур, ширяють на малій висоті над землею. Потік повітря, який вони створюють, може бути лише на кілька градусів теплішим, ніж біля поверхні землі, але це може мати важливе значення для деяких сільгоспкультур, наприклад лохини.

Від нічних заморозків у регіоні Ваікато серйозно постраждали сади та майбутній урожай найбільшого в Новій Зеландії виробника органічної лохини – Monavale Blueberries, який вирощує ягоди на площі 44 га. Через сильні заморозки, що трапляються раз на 50 років, кущі побуріли, а запилення не відбулося через відсутність бджіл. За словами плантатора Олівера де Гроота, вони втратили понад 90% свого врожаю – близько 300 тонн – оскільки заморозки сталися в розпал цвітіння.

Читайте також: Найефективніше проти заморозків показали теплові та туманні гармати