Овочі-Ягоди-Сад

Нідерландським тепличникам підказали, як економити енергію

Нідерландським тепличникам підказали, як економити енергію

Нідерландська організація прикладних наукових досліджень (TNO) на основі попереднього аналізу Вагенінгенського університету рекомендувала економити енергію за рахунок використання теплових екранів, світлодіодного освітлення та змін у вирощуванні.

Про це йдеться у звіті TNO Національна мета енергозбереження та цільові значення для секторів

За оцінками експертів, можлива додаткова економія газу на 23 ПДж (пегаджоулі або мільярди мегаджоулів) за рахунок додаткової ізоляції комерційних приміщень, теплоакумуляторів і теплових труб, а також за рахунок використання низькотемпературного опалення, нових теплиць, селективної вентиляції та нових принципів вирощування. Другий і третій теплові екрани важливі для додаткової економії природного газу. 

Крім того, можлива додаткова економія 9 ПДж на споживанні електроенергії завдяки використанню світлодіодного освітлення, а також завдяки більш ефективній технології розподілу, комутації та програмному забезпеченню для вимірювання та керування тощо. 80% економії електроенергії – це ефект світлодіодного освітлення.

Директиви ЄС передбачають, що економія від споживання первинної енергії до 2030 року для всієї території Нідерландів становитиме приблизно 202 ПДж із загального обсягу викидів у 1935 ПДж. 

Читайте також: Програма «5-7-9%» охоплюватиме розвиток альтернативної енергетики