Названо основні правила застосування препаратів для захисту винограду
Хімічних препаратів для захисту виноградників дуже багато, головне – розумно й зважено підходити до вибору препаратів і застосовувати їх за мінімальною схемою оброблення.
Про це розповів виноградар-селекціонер з Київщини – Анатолій Бачинський, пише журнал «Садівництво по-українськи».
«За способом дії препарати поділяють на системні, контактні та комбіновані (містять дві речовини, різні за дією). Системні препарати застосовують для профілактики від хвороб. Потрапляючи на поверхню листа, вони проникають всередину і пересуваються по стеблу до інших частин куща, захищаючи новий приріст протягом 2–3 тижнів. До таких належать, наприклад: Пенкоцеб, Фалькон, Фундазол, Топаз, Квадріс, Строби та інші», – зазначає селекціонер.
Контактні препарати, за його словами, застосовують за явних ознак хвороб на зелених частинах виноградної рослини. Якщо ж господар проґавив початок появи хвороб на винограді, слід по максимуму видалити хворі листя і провести оброблення контактними фунгіцидами.
Найпоширеніші у виноградарстві контактні препарати: бордоська рідина, Блю-бордо, Тіовіт-джет, Омайт, Топсин М та інші. Комбіновані препарати одночасно контактної і системної дії: Рідоміл Голд МЦ, Шавіт.
«Не забувайте про звикання хвороб і шкідників до використання з року в рік одних і тих же препаратів. Варто чергувати контактні препарати з системними, а також робити не більше двох оброблень одним препаратом поспіль», – радить Анатолій Бачинський.
Нагадаємо, вчені розповіли про оптимальний режим зрошення технічних сортів винограду.