Овочі-Ягоди-Сад

Навантаження яблуками впливає на їх рум’янець

Навантаження яблуками впливає на їх рум’янець

Щоб утворився розлогий, привабливий рум’янець, слід полегшити сонячним променям доступ до яблук. Цьому сприяє проріджування квітів або зав’язей (окремі плоди, чи максимально 2–3 яблука, які унаслідок проріджування постануть із суцвіття, не затулятимуть самі собі сонце). 

Про це в своїй статті в журналі « Садівництво по-українськи» розповів Кшиштоф Возняк, представник компанії AgroFresh (Польща).

Спеціаліст порадив пам’ятати й про те, що яблуневе дерево в момент збиральної стиглості здатне випродукувати достатню кількість червоних барвників, тільки якщо його навантажено оптимальною кількістю плодів. 

«Якщо навантаження дерева врожаєм збалансовано, з нього буде отримано привабливу на вигляд продукцію й із доброю здатністю до зберігання в холодильнику», – підкреслив Кшиштоф Возняк.

Він додав, що на правильне розподілення світла в кроні суттєво впливає уповільнення росту дерева. Щоб зменшити надмірний ріст пагонів, ефекту від застосування карликової підщепи типу М9 часто недостатньо, і деревам підрізають корені або обробляють регулятором росту на основі прогексадіону кальцію. Такі операції ослаблюють вегетативний ріст, й однорічні пагони менше загущують крону. 

«У результаті сонячне світло ліпше розподіляється між листям й зав’язями», – резюмував автор. 

Читайте також: Сонячне світло безпосередньо впливає на рум’янець яблук