Овочі-Ягоди-Сад

Науковець назвав «безвідмовний» сорт черешні

Науковець назвав «безвідмовний» сорт черешні

Завдяки високій морозостійкості і толерантності бруньок і квітів до весняних приморозків садівники вважають сорт черешні Бютнера Червона безвідмовиними.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначив Мирослав Сітарек, науковець Інституту садівництва у місті Скерневіце (Польща).

За словами дослідника, популярність сорту Бютнера Червона забезпечується також світлим забарвленням. Основний колір шкірочки — жовтий, але зрілі плоди майже повністю вкриваються червоним лискучим рум’янцем. М’якуш плодів світло-жовтий і хрящуватий, а сік — безбарвний. Маса плодів сягає 7–8 г, вони широкої серцеподібної форми. Урожай збирають на сьомому тижні від зав’язування, у фазу повної стиглості плоди уразливі до пошкоджень. 

Дерева сорту Бютнера Червона ростуть доволі сильно, створюють розлогу й не дуже загущену крону. Перші два роки після посадки — найвідповідальніший період у формуванні. 

«Якщо впродовж цього часу пагони правильно відігнути й вони складуть із провідником правильний кут, то цей ефект утримається усі наступні роки існування саду», — зазначає польський науковець.

Читайте також: Черешню Бютнера Червона можна сформувати за один раз