Овочі-Ягоди-Сад

Найефективніші проти дрозофіли сузукі є холод та моніторинг

Найефективніші проти дрозофіли сузукі є холод та моніторинг

Обприскування проти дрозофіли сузукі на лохині може виявитись неефективним, бо мухи розвиваються дуже швидко. Відтак ключом до успіху у боротьбі з нею є моніторинг, особливо у період достигання плодів.

Про це в статті журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Моніка Беняш, експертка Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща).

«Ми часто встановлюємо пастки з легко ферментованим соком, хтось наливає вино, а хтось – яблучний оцт, щоб взагалі побачити, чи з’явились ці шкідники на плантації, – розповідає Беняш. – Це може бути спеціалізована пастка або звичайний пластиковий стакан об’ємом 250 мл з розчином ½ яблучного оцту».

Пастки слід оглядати двічі на тиждень, записуючи кількість виявлених дорослих особин. Необхідно перевіряти наявність невеличких ран після проколювання (рубців від комах) на м’яких плодах – їх наявність буде означати, що вже з’явились перші особини, які відкладають яйця.

«Дрозофіл приваблює запах ягід, які дозрівають, та якщо пошкоджена ними ягода починає ферментуватись, запах ще більш посилюється, і навіть коли таких ягід ще небагато, мух стає набагато більше», – каже польська експертка.

Для Польщі та України дрозофіла сузукі – новий шкідник, тому пороги небезпеки і стратегії боротьби з нею лише розробляються ентомологами. Надійно врятувати від дрозофіли може лише холодна зима, резюмує Беняш.

Читайте також: Чистота на плантації зменшує загрозу дрозофіли Сузукі