Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Найефективніший захисту від розтріскування черешні від дощу – плівкові тунелі

Найефективніший захисту від розтріскування черешні від дощу – плівкові тунелі

Перед дозріванням у плодів черешні настає період, коли вони різко збільшують свій розмір – навіть на 400% (на 3,5-4,5% щодня), що спричиняє розтягнення і стоншення шкірочки. Коли після довготривалого періоду суші різко падає дощ, то вода унаслідок осмосу легко проникає через таку шкірку, і плоди розтріскуються через надмір води усередині.

Ризик розтріскування черешні є вищим після бурі, коли дощ падає під час спеки, ніж тоді, коли дощ затяжний, але випадає під час похолодання. Після нічних дощів плоди повільніше висихають, тим самим поглинають більше води. Так само роса, що довго утримується на плодах, може стати причиною їх розтріскування.

На легких піщаних ґрунтах кореневий тиск є менш стабільним і вода теж потрапляє у плоди менш регулярно, це також збільшує піддатливість плодів до розтріскування.

Також спостережено, що більше розтрісканих плодів знаходиться на товстих гілках крони.

Запобігати розтріскуванню черешні треба комплексно. Найважливішим є регулярне постачання води до кореневої системи дерева, аби не утворювалися періоди посухи.

Протягом трьох тижнів перед дозріванням плодів кількість поданої рослинам води слід збільшити приблизно на 20%. Також можна виконувати листкові підживлення сполуками кальцію – у період від трьох до одного тижня перед збиранням або безпосередньо перед сподіваним дощем, починаючи за три тижні до збирання – це може зменшити розтріскування плодів приблизно на 10%.

Найефективнішим методом захисту від дощу є застосування плівкових дашків (тунелів), які монтують на четвертий-п’ятий рік після закладання саду, коли дерева входять у період плодоношення. Дашки мають захищати дерева протягом двох-чотирьох тижнів перед збиранням. Коли ж урожай зібрано, їх відразу знімають, аби не обмежувати доступ світла, яке потрібне для закладання квіткових бруньок.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали