Найбільше від вишневої мухи страждають пізні вишні та черешні
Через те, що вишневою мухою пошкоджуються вишні та черешні переважно пізніх строків достигання, на півдні рекомендують вирощувати ранньостиглі сорти.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Вишнева муха – небезпечний шкідник черешні, вишні та абрикоси, котрий поширений по всій території України. Шкодять личинки, котрі вилуплюються з відкладених самкою яєць і живляться м’якушем плодів навколо кісточки. Такі плоди втрачають блиск, на них з’являються впадини, м’якуш загниває і в результаті вони опадають на землю. Плоди, котрі і залишаться на дереві, з такими пошкодженнями непридатні до використання ні для консервації, ні, тим більше, для споживання у свіжому вигляді. Пошкодження вишневою мухою призводить до значних втрат урожаю», – наголошує в статті Тетяна Попович, головний агроном ТМ «ФайноФрут», аспірантка Ужгородського національного університету.
За словами агронома, найбільше страждають сорти черешні та вишні середніх та пізніх строків достигання.
«Саме тому в зонах найбільшого ушкодження вишні цим шкідником (зокрема, на Півдні України) слід надавати перевагу сортам раннього строку дозрівання», – радить вона.
За словами Тетяни Попович, оскільки личинки на зиму заляльковуються і проходять діапаузу в ґрунті, слід застосовувати осінній та весняний обробітки ґрунту в міжряддях та пристовбурних смугах. Проводять обприскування через 10–12 діб після вильоту комах з ґрунту (для визначення часу вильоту варто розмітити феромонні пастки) інсектицидом Актеллік 500 КЕ 1,2 л/га. Через 10 діб (але не пізніше ніж за 30 днів до збирання урожаю) друге оброблення наступними інсектицидами Проклейм 50 РГ 0,4 кг/га, Каліпсо 480 КС 0,3 л/га.
Читайте також:Садівники готуються до боротьби зі східною вишневою мухою