Овочі-Ягоди-Сад

Найбільше плодів та ягід вирощують домогосподарства

З січня по вересень 2021 року промислові господарства виробили 121,4 тис. т плодів та ягід. Це 94,2 % обсягів попереднього року. При цьому рівень виробництва плодоягідних домогосподарствами збільшився – на 3,7 % і становив 1431,0 тис. т. Лідерами з виробництва плодів та ягід за вказаний період 2021 року є Хмельницька та Чернівецька області. 

Ці дані наводить Інна Сало, експертка «Інституту аграрної економіки».

«Домогосподарства не несуть значних капітальних вкладень, менш залежні від подорожчання енергоносіїв та інших матеріально-технічних ресурсів через перевагу ручної праці, яка не враховується при визначенні доцільності та ефективності їх господарської діяльності», — пояснює статистику на користь садів населення аналітикиня.

Ці виробники займають свою нішу на вітчизняному ринку і суттєво впливають на формування попиту, пропозиції та цінову ситуацію. Кожне окреме підсобне господарство має незначну масу продукції для продажу, а відтак може реалізувати її швидко і за вищими цінами.

Проте, ця категорія господарств не може виробляти на експорт. Виключенням є грецькі горіхи, які скуповуються посередниками у населення за цінами значно нижчими ринкових для подальшого збуту переробникам чи експорту.

Читайте також: Промислове виробництво фруктів в Україні складає лише 17% від загального